Berlín 21. marca 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Jens Spahn, nový minister vo vládnom kabinete kancelárky Merkelovej povedal pred týždňom v interwiev, že nikto, kto v Nemecku žije z podpory v nezamestnanosti, nežije preto na hranici chudoby.

Jens Spahn

Jeho vyjadrenie vyvolalo v krajine vlnu pobúrenia a samozrejme najviac u tých, ktorí musia z podpory v nezamestnanosti žiť. Ale aj viacerí politici odsúdili jeho vyjadrenie.
Nakoľko Spahn zotrval na svojom stanovisku a ešte ho aj zopakoval, tak minulý pondelok odštartovala iniciatívu proti ministrovi Sandra S., 40-ročná nezamestnaná slobodná matka z Karlsruhe.
Vo svojej petícii, ktorú medzičasom podpísalo už takmer 200 000 občanov, ho vyzvala, aby žil celý mesiac len z podpory v nezamestnanosti a aby sa potom v diskusii s ňou vyjadril k tomu, ako sa mu žilo.
Minister Spahn sa zatiaľ k výzve neozval a ju nekomentoval. Ak si však chce zachovať svoju tvár, tak nejako reagovať musí.
Roman Bednár
 
Príspevok Nemecký minister zdravotníctva má problém. Ľudia ho nútia žiť z podpory v nezamestnanosti zobrazený najskôr Hlavné správy.