Berlín 14. októbra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere (CDU) navrhuje zaviesť v Nemecku moslimské sviatky v tých oblastiach, kde žije veľa moslimov. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.
Na snímke nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere

Kým de Maizierovo vyhlásenie viacerí politici vládnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) tvrdo skritizovali, jeden z najvýznamnejších nemeckých politikov, šéf SPD a bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz je tomuto návrhu otvorený.
Ako dnes napísala agentúra DPA, podľa Schulza sa “nad týmto návrhom musíme zamyslieť”. Schulz uviedol, že v Nemecku by “sme mali byť schopní predložiť návrh a potom o ňom v pokoji a seriózne diskutovať”.
Schulz priznal, že ho prekvapilo, že takýto návrh prišiel práve od Thomasa de Maiziera, lebo podľa neho “nemá v tomto smere tú najväčšiu fantáziu.”
Vo videozázname de Maizierovho prejavu na zhromaždení pred nedeľnými parlamentnými voľbami v spolkovej krajine Dolné Sasko, zverejnenom na miestnej spravodajskej webovej stránke regionwolfsburg.de, minister tiež uviedol, že štátne sviatky Nemecka sú vo všeobecnosti kresťanské a malo by to takto zostať aj naďalej.
Sviatky v jednotlivých spolkových krajinách Nemecka sa líšia a celonemeckých ich je len pár. Platí, že prevažne katolícky juh má sviatky inokedy ako väčšinovo protestantský sever.
Podľa odhadov v Nemecku žije od 4,5 do päť miliónov moslimov, pričom nie všetci majú nemecké občianstvo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.