Berlín 12. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)
 
Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier tvrdo kritizuje hospodársku politiku USA založenú na sankciách a sankčných clách. “Táto obchodná vojna spomalí a zničí hospodársky rast, a navyše vytvorí nové neistoty,” povedal pre týždenník Bild am Sonntag. “Minulosť ukázala, že počas obchodných vojen trpia najmä spotrebitelia, keďže tovar sa predražuje.”

Na snímke Peter Altmaier

Mimoriadne ostro odsúdil nové sankcie USA voči Iránu, ktoré odstrašujú nemecké firmy pred investíciami a podnikaním v Iráne. “Nenecháme si Washingtonom diktovať obchodné vzťahy s ostatnými krajinami,” vyhlásil rezolútne. Minister prisľúbil podporu nemeckým podnikom, ktoré investujú v Iráne. Spolková vláda bude aj naďalej zabezpečovať zahraničný biznis formou exportných úverových garancií.
Altmaier opätovne obhajoval dohodu EÚ a USA o nezavedení vzájomných mimoriadnych ciel. “Politika nemá právo ohroziť pracovné miesta v oceliarňach, automobilkách a hlinikárňach tým, že neurobí všetko pre to, aby dosiahla dohodu.” Práve táto dohoda s USA zaistí státisíce pracovných miest v Nemecku a Európe. “V konečnom dôsledku potrebujeme svetový obchod s nízkymi clami, menším protekcionizmom a otvorenými trhmi,” povedal minister.
Altmaier v októbri odcestuje do Turecka. “Chceme, aby Turecko bolo stabilnou a demokratickou krajinou. K tomu prispejú aj dobré ekonomické vzťahy.”
 
Príspevok Nemecký minister hospodárstva tvrdo odsúdil hospodársku politiku USA zobrazený najskôr Hlavné správy.