Bratislava/Essen 19. februára 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR-Roman Hanc)

Nemeckí politici z etablovaných strán a tí Nemci, ktorí im ešte veria, tvrdia, že vôbec neprichádza k islamizácii Nemecka.
Ilustračné foto

Čoraz viac neúprosných faktov na to ale poukazuje a dokazuje, že ich tvrdenie je v rozpore s realitou.
Napríklad také mesto Essen má 590 000 obyvateľov. Z toho približne štvrtina nemá nemecký pôvod. V najbližších rokoch sa ale tento pomer bude veľmi nápadne meniť. A už za 20 rokov budú v Essene prevažovať cudzie etniká – z veľkej časti moslimské.
Pôrodnosť nemeckého obyvateľstva je oproti pôrodnosti cudzích etník v Nemecku podstatne nižšia – ide o pomer približne 1,2 : 3,8.
Platí to nielen pre mesto Essen, ale celoplošne pre Nemecko.
Nápadne sa to prejavuje aj v tom, že v roku 2016 bolo v Essene meno Mohamed najčastejším menom, ktoré novonarodenci dostávali.
Naša európska kresťanská kultúra dostáva nebezpečné trhliny – pre mnohých žiaľ celkom nebadane.
Roman Bednár

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.