Düsseldorf 23. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Petros Giannakouris)

Lietadlo s odmietnutými afganskými žiadateľmi o azyl odštartovalo v utorok večer z letiska v nemeckom Düsseldorfe a nabralo kurz Kábul.
Ilustračné foto

Presný počet obyvateľov stredoázijskej republiky, ktorí sú na palube stroja, policajné zdroje nepotvrdili. Podľa aktivistov, na ktorých sa odvoláva tlačová agentúra DPA, je ich však podstatne menej ako plánovaných 70-80.
Medzi vyhostenými malo byť 20 odsúdených za trestné činy, ako aj osoby, ktoré neuviedli pravú identitu.
Až 15 z nich by malo pochádzať z Bavorska, jedna zo Severného Porýnia-Vestfálska, ďalšie z Bádenska-Württemberska, Hamburgu, Hesenska, Porýnia-Falcka a Šlezvicka-Holštajnska. Informácie priniesol Západonemecký rozhlas (WDR) i tlačová agentúra DPA.
K rozhodnutiu o deportácii odmietnutých podľa vopred stanoveného harmonogramu došlo napriek protestom súvisiacim s opäť dramaticky zhoršenou bezpečnostnou situáciou v Afganistane po nedávnom útoku na jeden z hotelov v Kábule, ktorý si vyžiadal viac ako dve desiatky obetí vrátane 14 cudzincov. V okolí spomínaného letiska sa popoludní proti vyhosteniu demonštrovalo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.