Berlín 21. novembra 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Cez víkend sa v Meiningene v južnom Durínsku dopustil znásilnenia 16-ročného dievčaťa Iránec

Ilustračné foto

Ako uviedla polícia v pondelok, obeť bola v sobotu večer  na ceste domov zo súkromnej oslavy. Obeť sa na oslave s obžalovaným letmo zoznámila, ale žiadny záujem o neho neprejavila. Neskôr, keď z oslavy odišla, sa na ulici obžalovaný pokúsil k dievčaťu fyzicky priblížiť, tá ho však odmietla. Ale páchateľ zo svojho plánu neupustil, na dievčinu zaútočil, zvrhol ju na zem a sexuálne zneužil. Obeť počas znásilňovania opakovane volala hlasne o pomoc, načo páchateľ obeť opustil a z miesta činu utiekol.

Zneuctenú dievčinu našiel svedok, ktorý ihneď informoval políciu. Príslušníci polície boli schopní páchateľa po krátkej dobe zadržať. V nedeľu ho odovzdali sudcovi, ktorý už na neho vydal zatykač. Vyšetrovanie prevzala trestná polícia. V posledných týždňoch sa podobné prípady dostali na titulky novín.

V Düsseldorfe úradníci zatkli štyroch migrantov, ktorí v utorok údajne znásilnili 22-ročnú ženu a v Ulme prokurátor vyšetruje päť žiadateľov o azyl z Afganistanu, Iraku a Iránu, ktorí sú obžalovaní zo znásilnenia 14-ročnej dievčiny.

Andrea Lopatková

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj