Berlín 12. mája 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Fareed Khan)

Najvyššia spravodajská agentúra Nemecka vydala komplexnú správu o hrozbe rastúceho antisemitizmu medzi radikálnymi, moslimskými, prisťahovaleckými komunitami. Informuje CBN news

Ilustračné foto

40-stranová správa s názvom  „Antisemitizmus v islamizme , identifikuje moslimské, prisťahovalecké komunity ako možný zdroj významného antisemitského násilia voči Židom v Nemecku.

Správa rozlišuje medzi „islamom“ a „islamizmom“ tvrdením, že islamizmus odkazuje na radikálne, politické vyjadrenie náboženstva, ktorého cieľom je „čiastočné alebo úplné zrušenie liberálnej demokratickej ústavy Spolkovej republiky Nemecka“.

Podľa správy, je väčšina antisemitských zločinov v Nemecku spáchaná extrémne pravicovými extrémistami a relatívne malý počet antisemitských zločinov je spájaný s islamizmom. Agentúra však varuje, že radikalizácia a volanie po antisemitskom násilí medzi islamistami, „vytvára živnú pôdu pre eskaláciu násilia“.

“Sme systém včasného varovania,” povedala hovorkyňa Angela Pleyová pre židovskú telegrafickú agentúru. “Odporúčania o tom, čo možno urobiť, musia pochádzať zo spoločnosti a politického zriadenia.”

Správa ďalej informuje o tom, že antisemitské presvedčenie podporované islamistami „už predstavuje značnú výzvu pre mierové a tolerantné spolužitie v Nemecku.“

Výskumné centrum Pew informovalo, že za 6 rokov, od roku 2010 do roku 2016, počet moslimov žijúcich v Nemecku vzrástol z 3,3 milióna na 5 miliónov, čo predstavuje 6 percent populácie.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj