Berlín 25. februára (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bernd von Jutrczenka/dpa via AP)

Hlavný rival nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v tohtoročných parlamentných voľbách Martin Schulz vyhlásil, že nárast podpory pre jeho sociálnych demokratov (SPD) v prieskumoch verejnej mienky nie je predovšetkým jeho osobná zásluha

Kandidát nemeckej Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) na kreslo premiéra a bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz

Jeho úloha vo zvyšujúcej sa šanci na víťazstvo jeho Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) je “veľmi malá”, povedal Schulz pre nemeckú mediálnu skupinu Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA.

Verejnosť predstavujúca politický stred v Nemecku má už dlho pocit, že v spoločnosti vládne až príliš malá úcta jedného voči druhému a až príliš veľká polarizácia, dodal Schulz.

“Klasické hodnoty sociálnej demokracie” ako úcta, tolerancia a súdržnosť s ostatnými znamenajú veľa, povedal Schulz. A dodal, že akurát bol pre stranu ten “vhodný hlas”.

SPD sa vyšplhala v prieskumoch verejnej mienky nad 30 percent, a to odvtedy, čo sa Schulz koncom januára stal straníckym kandidátom na nemeckého kancelára. Sociálni demokrati zaznamenávajú tento úspech po rokoch zaostávania za kresťanskodemokratickými súpermi, keď dosahovali 20-25 percent.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.