Štrasburg 12. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)
 
Nemecká vláda oznámila, že v reakcii na utorkový útok v Štrasburgu sprísnila kontroly na hraniciach s Francúzskom. Úroveň teroristickej hrozby však ponechala nezmenenú

Na snímke nemeckí a francúzski policajti stoja na nemecko-francúzskej hranici

Hovorkyňa ministerstva vnútra Eleonore Petermannová uviedla, že nie je žiadny dôvod na to, aby sa ľudia báli ísť na vianočné trhy v Nemecku. Vianočný trh v Berlíne sa stal terčom krvavého útoku pred dvoma rokmi.
Petermannová i ministerstvo spravodlivosti uviedli, že nemecké úrady nemali žiadne informácie o prepojení podozrivého útočníka, ktorý si odpykal väzenský trest v Nemecku za lúpež, na islamských extrémistov. Útočníka, ktorý zabil najmenej dvoch ľudí a okolo 12 ďalších zranil, odsúdili v Nemecku v roku 2016 a následne ho v roku 2017 deportovali do Francúzska. Petermannová však dodala, že ho zbavili práva na voľný pohyb v rámci Európskej únie.
Útok sa stal v utorok v centre Štrasburgu, pričom 29-ročný muž strieľal na vianočných trhoch a tiež aj na ďalších miestach. Médiá s odvolaním sa na policajné zdroje identifikovali strelca ako nezamestnaného Chérifa Chekatta.
 
Príspevok Nemecko po útoku v Štrasburgu sprísnilo kontroly na hraniciach s Francúzskom zobrazený najskôr Hlavné správy.