Berlín 15. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

V dôsledku úniku kyseliny dusičnej z nákladného auta uzavreli dnes v Nemecku diaľnicu medzi Berlínom a Hamburgom
Ilustračné foto

Diaľnicu, ktorá bola cez víkend preplnená motoristami smerujúcimi k pobrežiu Baltského mora, dnes ráno úplne uzavreli medzi mestom Neuruppin a dedinou Herzsprung v Brandenbursku a hasiči začali zamedzovať ďalšiemu úniku.
“V nákladnom aute bolo 12 ton kyseliny dusičnej. Operácia, počas ktorej ju budú čerpať, prebieha a bude trvať hodiny,” uviedol hovorca zo zásahového centra.
Nákladné auto zastavili na diaľnici a jej okolie na oboch stranách evakuovali. Vytvoril sa oblak plynu, ktorý sa pohyboval smerom k poliam a lesom.
Nikto neutrpel zranenia, pričom desiatich dospelých a tri deti museli previezť do bezpečia. Zatiaľ nie je známe, kedy diaľnicu, na ktorej sa už pred únikom kyseliny tvorili kolóny, opäť otvoria.
Agentúra DPA pripomína, že kyselina dusičná, známa tiež ako lúčavka, leptá pokožku, môže poškodiť dýchacie ústrojenstvo a nepríjemne zapácha.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.