Berlín 11. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Kerstin Joensson)
 
Vláda Nemecka nemieni ani v budúcnosti šetriť na podpore imigrantov. Ďalšie miliardy potečú na ich opateru, ich vzdelávanie a ich vreckové. Koľko presne?

Ilustračné foto

Vláda Nemecka mieni naďalej štedro zahlcovať peniazmi jednotlivé spolkové zeme, mestá a obce. Nazýva sa to “integrácia utečencov” a ako oznámilo ministerstvo financií, v najbližších rokoch je na to v zákone naplánovaných 6,85 miliardy eur. Pripomenutie, terajší výnimočný nákup  lietadiel z USA, prakticky úplná výmena nášho obranného letectva,  nás stál 1,7 miliardy. Takže asi 4 také letecké mašinérie vyhodia Nemci v najbližších pár rokoch.
Plánované je to na minutie v rokoch 2019 až 2022.
Ministerstvo financií Nemecka popri tom popiera informácie, ktoré sa zjavili v určitých novinách, že vládna veľká koalícia chce v danom období minúť na imigrantov oveľa viac, a to až 15 miliárd eur. Taká suma bola pravdepodobne pôvodne plánovaná, teraz je v zákone “len” polovica a druhá sa zrejme bude prelievať inými kanálmi.
Lebo peniaze do Afričanov liať treba.
Ozaj, je to pravda, že na budúci rok bude Volkswagen Bratislava znižovať výrobu, a teda aj zamestnanosť? Na pracujúcich nebude dosť zdrojov.
 
Príspevok Nemecko na migrantoch nemieni šetriť. Vydelí na nich ďalšie miliardy eur zobrazený najskôr Hlavné správy.