Berlín 6. mája 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Martin Meissner)

Nielen vo veľkomestách, ale aj v nespočetných mestečkách a obciach Nemecka sú ubytovne pre azylantov (Asylbewerberunterkunf) a bitky a krvavé zrážky sú tam na dennom poriadku. Aj to zaťažuje políciu a aj tam idú peniaze daňových poplatníkov

Ilustračné foto

Tu uvediem len jeden príklad nočnej krvavej zrážky azylantov v obci Edingen-Neckarhausen, neďaleko Mannheimu (320 000 obyvateľov, z toho okolo 40 000 Turkov). Moji informátori mi pravidelne posielajú každý týždeň niekoľko desiatok správ z rôznych kútov Nemecka o kriminálnych aktivitách azylantov.

Z policajnej správy o tomto prípade:

Konflikt medzi dvoma mužmi vo veku 26 a 37 rokov z Pakistanu vo štvrtok 2. mája, v noci o 22: 30 v Edingen-Neckarhausene sa skončil krvavo. Prudká hádka medzi nimi vyústila do bitky, pri ktorej 26-ročný muž dostal viaceré silné údery do tváre a utrpel krvavé poranenia.

Okrem toho mal viaceré hlboké rezné rany nožom na ramene. Následne boli do azylantskej ubytovne privolaní záchranári, ktorí ho na mieste ošetrili a potom bol sanitkou dopravený do nemocnice. Tam bola vykonaná potrebná operácia.

Po príchode policajtov do ubytovne bol útočník už preč. Policajtom bolo povedané, že dotyčný v ubytovni nebýva. Pomohla im však náhoda. Prihlásil sa svedok, ktorý muža videl, keď náhle vychádzal po čine z ubytovne. Poznal ho a vedel aj to, kde býva. Krátko na to ho policajná hliadka zatkla v jeho byte a bol dopravený na policajnú stanicu, kde bol vypočúvaný a potom prepustený na slobodu.

Bol obvinený z ťažkého ublíženia na zdraví.

Polícia prosí občanov, ak majú nejaké dôležité informácie k osobe obvineného, aby ju kontaktovali na tel. čísle:

Polizeipräsidium Mannheim

Stabsstelle Öffentlichkeitsarbeit

Michael Klump

Telefon: 0621 174-1108

Roman Bednár

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj