Berlín 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/raq Counter Terrorism Service via AP)

Nemecké úrady sa pokúšajú zistiť, či štyri Nemky, vrátane tínedžerky, zadržané v Iraku pre obvinenia zo sympatizovania s teroristickou organizáciou Islamský štát (IS) sa môžu vrátiť domov.
Na snímke uprostred Linda Wenzel

Medzi zadržiavanými Nemkami je aj 16-ročná Linda Wenzelová, ktorá po prestúpení na islam ušla z domu a irackí vojaci ju našli minulý mesiac v Mósule.
Hovorca nemeckého ministerstva zahraničných vecí Martin Schäfer dnes informoval, že diplomati nedávno navštívili v Bagdade dve zo žien, a zistili, že “sa im vzhľadom na dané okolnosti darí dobre”.
Schäfer povedal, že Nemecko je povinné poskytovať ženám konzulárnu pomoc a chce “nájsť dobré riešenie, ktoré sa zhoduje so záujmami žien” vrátane ich návratu domov, ak si to budú želať.
Avšak Schäfer dodal, že “sa musíme uistiť, že štyri ženy po svojom prípadnom návrate do Nemecka nebudú predstavovať žiadnu hrozbu”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.