Bonn 26. októbra 2017 (HSP/KAP/KNA/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Predseda Biskupskej konferencie Nemecka, kardinál Reinhard Marx a predseda Rady evanjelických cirkví v Nemecku, Heinrich Bedford-Strohm, prisľúbili ďalšie zblíženia v ekumenizme.
Na snímke kardinál Reinhard Marx

„Uprostred sekularizovanej svetonázorovo neutrálnej pluralitnej spoločnosti, v ktorej mnohí ľudia už nerozlišujú medzi ‘katolíckym’ a ‘evanjelickým’, musíme vystupovať spoločne. V Ríme a v Nemecku, kde sa kedysi rozdelenie začalo, vzniká nová dynamika zbližovania,“ napísali obaja cirkevní predstavitelia v hamburskom týždenníku „Die Zeit“ zo štvrtku.
„Rok spomienky reformácie 2017 nemá byť konečný, ale dvojitý bod v ekumenizme. Zaväzujeme sa zaoberať sa najmä tzv. viditeľnou jednotou a objasniť, čo znamená. Naďalej existuje to bolestné a rozdeľujúce a nikto nevie termín, kedy sa to definitívne prekoná. Jednou etapou bude Ekumenický cirkevný deň 2021 vo Frankfurte,“ ako uvádzajú a zdôrazňujú:
„Obe cirkvi musia hovoriť aj o sporných otázkach – o chápaní cirkvi a súvislosti medzi Cirkvou, Eucharistiou a úradom pápeža.“ …
Na jeseň sa chcú spoločnou správou o stave ekumenickej cesty a ďalších krokoch v Nemecku obrátiť na pápeža Františka a „dúfajú v jeho neustále povzbudzovanie“.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.