Nemeckí poslanci diskutovali o migračnom pakte, AfD sa s návrhom nepresadila

Berlín 8. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Markus Schreiber)
 
Nemecký Spolkový snem (Bundestag), na ktorého pôde sa vo štvrtok diskutovalo o migračnom pakte OSN, po vášnivej diskusii napokon zamietol návrh opozičnej Alternatívy pre Nemecko (AfD), aby spolková republika rezignovala na podpísanie tohto dokumentu na decembrovej konferencii v marockom meste Marrákeš

Ilustračné foto: Poslanci Alternatívy pre Nemecko (AfD) v Bundestagu

Poslanci strán Únie, ako aj ich koaliční partneri zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD), podobne ako zákonodarcovia z iných opozičných strán, kritizovali AfD za šírenie strachu z prisťahovalectva. Súčasne obviňovali tento pravicovopopulistický parlamentný subjekt, že sa pokúša zabrániť vytvoreniu medzinárodného rámca pre usporiadanú migráciu.
Informovala o tom tlačová agentúra DPA.
Podľa lídra AfD Alexandra Gaulanda sa migrácia v predmetnom dokumente znázorňuje výlučne ako “zdroj blahobytu a udržateľného rozvoja”. V návrhu textu chýba, ako formuloval, čo len zmienka o tom, že migrácia môže destabilizovať krajiny a stiera sa v ňom rozdiel medzi hľadaním azylu a hľadaním možností lepšie žiť.
Diskusia o dokumente by mala pokračovať na pôde zahraničného výboru nemeckého zákonodarného zboru.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová 2. novembra počas návštevy Poľska vo Varšave na margo paktu uviedla, že v ňom osobne vidí príspevok na potlačenie ilegálneho prisťahovalectva. Dokument podčiarkuje suverenitu štátov v prisťahovaleckých otázkach a je bázou pre legálnu migráciu odborných pracovných síl alebo iných osôb z humanitárnych dôvodov. “Všetko to je v migračnom pakte z môjho pohľadu veľmi dôležité, právne nie je záväzný, a preto sa Nemecko k nemu hlási,” vyhlásila vtedy šéfka spolkovej vlády.
 
Príspevok Nemeckí poslanci diskutovali o migračnom pakte, AfD sa s návrhom nepresadila zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)