Nemeckí policajti zasahovali proti sprostredkovateľom účelových manželstiev

Lipsko/Hamburg 13. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Paul Zinken)
 
Stovky nemeckých policajtov, ako aj ich dánski kolegovia sa podieľali v stredu na rozsiahlej razii, pri ktorej došlo k prehľadaniu 27 bytov a firemných priestorov v spolkových krajinách Sasko, Sasko-Anhaltsko, ako aj Hesensko, Severné Porýnie-Vestfálsko a Bádensko-Württembersko, respektíve 12 objektov na severe Nemecka, konkrétne v Hamburgu, Bremerhavene a na ostrove Sylt, ale aj na dánskom ostrove Orö.

Ilustračné foto

Razia sa sústredila na podozrivých zo sprostredkovania účelových manželstiev medzi mužmi z ázijských krajín, napríklad Indie či Pakistanu, a ženami z východnej Európy, ktoré mali partnerom zabezpečiť povolenie na pobyt na území Európskej únie.
Informácie priniesla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.
V prípade, ktorým sa zaoberá už od minulého roka prokuratúra v Lipsku, jestvujú tri obvinené osoby, ktoré za sprostredkovanie manželstiev “naoko” žiadali po 22.000 eur.
Na severe Nemecka žije päť občanov spolkovej republiky, štyria z nich s migračným pôvodom, ktorí sú podozriví z vyhľadávania osôb ochotných uzavrieť podobné manželstvá, najjednoduchšie na spomínanom dánskom ostrove, kde sa tak aj dialo.
Niektoré zo vzťahov uzavreli však aj v USA, v ojedinelých prípadoch dokonca bez prítomnosti čo len jedného z partnerov.
V uplynulých dvoch rokoch mala organizovaná skupina sprostredkovať takto okolo 1000 účelových manželstiev.
 
Príspevok Nemeckí policajti zasahovali proti sprostredkovateľom účelových manželstiev zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)