Neubrandenburg 1. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Sebastian Willnow)

Nemeckí kriminalisti vyšetrujú vraždu advokátky, ktorá vo štvrtok zomrela na následky strelných zranení priamo na pracovisku vo Warene v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko.
Ilustračné foto

Podľa informácií internetového vydania denníka Bild sa obeťou zločinu stala advokátka, ktorá sa špecializovala na dopravné právo. Na mieste činu, ktorého okolie je hermeticky uzavreté, sa aktuálne vykonávajú nevyhnutné úkony.
Očití svedkovia videli opúšťať objekt, v ktorom padli tri výstrely, neznámeho ozbrojeného muža, ktorý je dôvodne podozrivý zo zločinu. Polícia pátra po strelcovi v širšom okolí kúpeľného mesta. V nasadení sú psovodi i posádka vrtuľníka.
Miestnym žiakom i študentom neďaleko ležiaceho gymnázia odporučili, aby sa po vyučovaní vydali na cestu domov a podľa možností sa vyhli centru mesta.
Prokuratúra v Neubrandenburgu podľa Severonemeckého rozhlasu (NDR) potvrdila, že obeťou streľby sa stala tamojšia advokátka. Vyšetrovatelia nevylučujú, že za zločinom môžu byť problémy v jej vzťahoch. Doterajšie poznatky nenaznačujú, že by občanom hrozilo akékoľvek nebezpečenstvo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.