Nemecké noviny vyhodili karikaturistu, ktorý nakreslil izraelského premiéra Netanjahua

Berlín 25. mája 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)
 
Opäť sa ukazuje akí sú liberáli pokryteckí. Keď bola vystrieľaná redakcia Charlie Hebdo, tak si všetci dávali na profilovky “Je susis Charlie” a obhajovali slobodu slova aj drsnú satiru. Ako sa však ukazuje, Izrael je nedotknuteľný. Nemecký karikaturista nakreslil satirický obrázok izraelského premiéra a hneď bol oheň na streche. Zvalila sa naňho vlna kritiky a noviny ho nakoniec prepustili.

Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Nemecký karikaturista sa previnil tým, že satiricky znázornil obludnú politiku Izraela voči Palestínčanom. Na protestoch proti presunu amerického veľvyslanectva z Tel Avivu do Jeruzalema bolo izraelskými vojakmi zabitých vyše 60 Palestínčanov a ďalšie tisíce boli zranení.
Karikaturista vo svojej kresbe znázornil Netanjahua v šatách izraelskej speváčky, ktorá vyhrala spevácku súťaž Eurovízia a v ruke drží raketu a mikrofón. V pozadí je aj Dávidova hviezda.
Na karikaturistu sa však spustila vlna kritiky. Ľudia zrejme liberálneho zmýšľania ho obvinili z antisemitizmu a adresovali mu poriadne tvrdé slová. Ako informuje agentúra Reuters, karikaturistu Dietera Hanitzsca  nakoniec nemecké noviny prepustili z práce.
Šéfredaktor Wolfgang Krach uviedol, že vydanie karikatúry, ktoré sa uskutočnilo 15. mája v denníku, bolo chybou a ospravedlnil sa čitateľom.
Je však zaujímavé, že keď Dieter Hanitz nakreslil karikatúru tureckého prezidenta Erdogana, tak žiadna kritika sa nekonala a karikaturista nebol vyhodený z práce.
Všetci si taktiež iste pamätáte ako si po teroristickom útoku vo Francúzsku na redakciu, liberáli dávali na profilovky na sociálnych sieťach nápisy ” Je suis Charlie” a hovorili o slobode prejavu. Vtedy im nevadila ostrá satira voči náboženstvám. Izrael je však zrejme nekritizovateľný.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Nemecké noviny vyhodili karikaturistu, ktorý nakreslil izraelského premiéra Netanjahua zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)