Nemecké médiá: Irán tajne prepravil zbrane do Ruska

Moskva/Teherán 14. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Nemecké noviny Welt am Sonntag s odvolaním na nemenovaný zdroj v západných špeciálnych službách tvrdí, že Irán porušil rezolúciu BR OSN a údajne prepravil do Ruska cez Sýriu nejaké komponenty ťažkých útočných zbraní
Ilustračné foto

Podľa tejto publikácie pristáli pravdepodobne dvakrát počas júna lietadla z Iránu na sýrskej leteckej základni v Hmímím, kam dopravili vojenský náklad, určený na prepravu do Ruska. V článku nie sú označené konkrétne druhy zbraní.
Tento náklad bol údajne vyvezený v nákladných vagónoch do sýrskeho prístavu Tartus v Stredozemnom mori a bol preložený na ruskú dopravnú loď Sparta 3. Potom bol podľa tvrdenia novín náklad prevezený do Novosibirska.
Ako dôkaz noviny zverejnili snímku z družice, na ktorej je pravdepodobne zaznamenaný iránsky Boeing na letisku Hmímím. Presný pôvod snímky nie je uvedený. Oficiálne komentáre ruskej a iránskej strany k týmto oznámeniam zatiaľ neprišli.
Tieto udalosti, podľa informácií zdroja Welt am Sonntag, porušujú rezolúciu 2231 BR OSN, v ktorej je ustanovenie spoločného všestranného plánu rokovaní o jadrovom programe Iránu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.