Berlín 25. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Timur Nisametdinov/NIPA)

Nemecká polícia zatkla 20-ročného muža zo Sýrie, ktorý si údajne zaobstaral materiál využiteľný na výrobu zbraní alebo výbušnín

Podľa štvrtkového vyhlásenia prokuratúry v Stuttgarte, ktoré priniesla agentúra DPA, žil tento mladík v Nemecku ako utečenec.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Podozrivého Sýrčana zadržali ešte počas minulého víkendu na hranici s Dánskom, keď sa pokúsil vycestovať z Nemecka. Vyšetrovatelia prehľadali jeho izbu v ubytovacom zariadení pre utečencov v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, podrobnosti však nechceli zverejniť.

Na mladíka bol vydaný zatykač pre podozrenie z prípravy ťažkého násilného činu ohrozujúceho bezpečnosť štátu. Nebolo pritom zistené nič, čo by poukazovalo na konkrétnu hrozbu, zdôraznili vyšetrovatelia.

Hovorca stuttgartskej prokuratúry Jan Holzner pre agentúru Reuters povedal, že na základe získaných dôkazov zadržaný Sýrčan sympatizoval s extrémistickou organizáciou Islamský štát. Podľa jeho slov nebol zatknutý na hranici s Dánskom, ale v meste Ulm na juhu Nemecka. Doplnil, že sa tak stalo minulú nedeľu, deň po tom, ako sa mu nepodarilo vstúpiť na dánske územie.

Prokuratúra tiež uviedla, že podozrivý žil v Nemecku už dlhší čas, zatiaľ však nie je jasné, kedy tam pricestoval. Hovorca nemal o informácie ani o tom, či mu bol v Nemecku udelený azyl.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.