Düsseldorf 30. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)
 
Nemecká polícia zadržala pri raziách na západe krajiny desiatich predpokladaných islamistov, ktorí sú podozriví z plánovania teroristického útoku. S odvolaním sa na sobotňajšie oznámenie prokuratúry v Düsseldorfe o tom informovala agentúra DPA

Ilustračné foto

Policajné protiteroristické jednotky zasahovali v šiestich mestách v dvoch spolkových krajinách od piatkového rána, svoju prácu ukončili v sobotu ráno. Razie prebehli v rámci vyšetrovania možnej prípravy závažného “protištátneho trestného činu”, o konkrétnom cieli ani konkrétnom naplánovanom čine však zatiaľ nemecké orgány nemajú poznatky, uviedol v sobotu hovorca düsseldorfskej prokuratúry, ktorá vyšetrovanie vedie.
Polícia podľa oznámenia skúma aj prípadné spojenie s teroristickou skupinou Islamský štát (IS). “Domnievame sa, že je to odštiepenecká frakcia IS alebo sympatizanti,” dodal hovorca s tým, že výsledky policajnej akcie ešte musia preskúmať.
Spresnil, že k zásahom došlo v mestách Essen, Düsseldorf, Wuppertal, Mönchengladbach a Duisburg v Severnom Porýní-Vestfálsku, ako aj v meste Ulm v Bádensku-Württembersku.
To, či vyšetrovatelia požiadali o vydanie zatykačov na desiatich zadržaných, nebolo bezprostredne jasné, píše DPA. Medzi zadržanými je podľa agentúry jeden Tadžik, štátna príslušnosť zvyšných podozrivých zatiaľ známa nie je.
 
Príspevok Nemecká polícia zadržala 10 islamistov podozrivých z plánovania útoku zobrazený najskôr Hlavné správy.