Berlín/Wächtersbach 23. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/dpa-Lennart Stock)

Nemecká polícia vyšetruje, či streľba na 26-ročného muža z Eritrey v meste Wächtersbach bola rasovo motivovaná. Informovala o tom v utorok agentúra AFP. Eritrejčan utrpel vážne zranenia po tom, ako na neho v pondelok popoludní niekto strieľal na ulici z vozidla. Po operácii je v súčasnosti v stabilizovanom stave

Hovorca generálnej prokuratúry Alexander Badle odpovedá na otázky novinárov

Prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom vo vyhlásení uviedla, že “do úvahy sa musí brať xenofóbny motív”.

Pri pátraní po páchateľovi polícia objavila v susednom meste v aute 55-ročného Nemca, ktorý nejavil známky života. Neskôr ho v nemocnici vyhlásili za mŕtveho.

“Na základe aktuálnych informácií je pravdepodobné, že predpokladaným strelcom je táto osoba,” uviedla polícia s tým, že jeho smrť nespôsobili muži zákona.

Podľa spravodajského serveru Spiegel Online sa vyšetrovatelia domnievajú, že podozrivý muž mohol spáchať samovraždu. Polícia pri prehliadke jeho domu našla predmety naznačujúce jeho spojenie s krajne pravicovou extrémistickou scénou.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj