Berlín 23. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Nemecká polícia vyšetruje okolnosti protiimigračného protestu, ktorý zaznamenali vo štvrtok večer pred poslaneckou kanceláriou vo volebnom obvode Angely Merkelovej na severovýchode Nemecka. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Protiimigračný protest pred Merkelovej kanceláriou

K incidentu došlo v meste Stralsund v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko. Pred budovou ktosi uložil ruže, 14 hrobových sviec a štyri fotografie mladých žien a na chodník napísal kriedou otázku: “Patrí islam do Nemecka?”.
Podľa agentúry DPA bolo na sviečkach označenie “identitariánskeho hnutia” – ide o nacionalistické hnutie prezentujúce nadradenosť bielej rasy. Jeho členov nemecké spravodajské služby považujú za extrémistov a sledujú ich činnosť.
Na fotografiách boli štyri mená Maria, Keira, Mia a Mireille. Mladé ženy takýchto mien sa nedávno stali obeťami násilia, z ktorého obviňovali migrantov či ľudí s cudzokrajným zázemím.
Polícia dodala, že nie je jasné, či bol v tejto veci spáchaný nejaký trestný čin. Podľa vyšetrovateľov išlo zrejme o protest proti utečeneckej politike.
 
Príspevok Nemecká polícia vyšetruje protiimigračný protest pred Merkelovej kanceláriou zobrazený najskôr Hlavné správy.