Berlín 21. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Henning Kaiser)
 
V snahe predísť “xenofóbii” nemecká polícia plánuje stopnutie evidovania kriminality imigrantov. Namiesto toho bude každý kriminálny čin evidovaný ako “nemecký”.

Ilustračné foto

V budúcnosti nebude do štatistík zaznamenávané, či u podozrivých ide o migrantov. Zločiny migrantov, ktoré sú v Nemecku na vzostupe, tak budú zahrnuté do všeobecnej nemeckej kriminality. Podobne to má Švédsko, ktoré sa tým snaží umlčať kritikov migrácie – nemáte k dispozícii štatistiky, nemáte pevné argumenty. Informoval portál Stredoevropan s odvolaním sa na nemecké médiá
“Zaznamenávanie migračného pozadia u páchateľov len vytvára dojem stigmatizácie,” tvrdí ministerstvo vnútra. Preto štatistiky nebudú národnosť páchateľov zaznamenávať. Jediné, čo sa bude ďalej rozlišovať, budú držitelia nemeckých pasov a tí, čo ich nemajú. Ale nemecký pas má dnes hocikto.
Pritom od roku 2007 sa tieto dáta evidovali. Štát chcel zistiť, aké národnosti v Nemecku majú sklony k násiliu. Federálna vláda tvrdí, že imigranti nemajú väčší sklon k násiliu než domáci Nemci. Politická strana AfD to však odmieta a tvrdí, že zo štatistík vyplýva zvýšené násilie u imigrantov.
Snahy ministerstva obmedzovať štatistiky tejto reality ešte viac zahmlí, keď budú problémy s migrantmi zvaľovať na Nemcov. AfD vyzýva ministra vnútra Seehofera, aby pôvod podozrivých v štatistikách zostal.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Nemecká polícia prestane evidovať kriminalitu imigrantov. Bude zaznamenávaná len ako nemecká zobrazený najskôr Hlavné správy.