Berlín 18. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hendrik Schmidt)

V Nemecku sa diskutuje o možnosti zaviesť zákaz vjazdu starších dieselových vozidiel do miest. Na túto tému zareagovali aj predstavitelia policajných odborov, podľa ktorých sú takéto zákazy nevymáhateľné.
Ilustračné foto

“Vzhľadom na obmedzenie personálu sa musíme sústrediť na kľúčové úlohy,” povedal viceprezident odborov GdP Arnold Plickert pre týždenník Welt am Sonntag. “Kto si myslí, že takéto zákazy sa môžu trvalo vymáhať, ten sa mýli.” Jednou z možností sú náhodné kontroly, no v takom prípade je úplne jedno, či zákazy budú spojené s tzv. modrou plaketou, alebo nie.
V rovnakom duchu zareagovala aj ďalšia odborová organizácia Deutsche Polizeigewerkschaft. Podľa nej polícia nemá dostatok personálu, aby dokázala zabezpečiť ochranu verejnosti a k tomu aj sledovať dodržiavanie zákazov vjazdu. “Nemáme v pivnici ukryté roty, ktoré len čakajú na nové úlohy,” zareagoval prezident odborov Rainder Wendt. “To je nie je kontrolovateľné a teda ani vymáhateľné.”
Čoraz viac nemeckých miest nedokáže dodržať limity znečistenia ovzdušia, preto zvažujú zakázať vjazd dieselových vozidiel. Spolkový správny súd v Lipsku sa bude 22. februára zaoberať otázkou, či takéto zákazy sú právne prípustné.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.