Bochum/Drážďany 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Boris Roessler)
 
Nemecká polícia zasiahla v utorok v meste Bochum a jeho okolí v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ako aj v Sasku proti organizovanej kriminalite

Ilustračné foto

Konkrétne zadržala štyroch bratov z klanu Miriovcov libanonského pôvodu, ktorých niekoľkomesačné vyšetrovanie pre podozrenie z drogových deliktov predchádzalo utorkovej razii.
Na 32-ročného najstaršieho zo zadržaných, “patróna” alebo “hlavu rodiny” s bydliskom v saskom Auercbachu, ako aj jeho troch mladších súrodencov vo veku 30, 28 a 22 rokov, ktorí žijú v meste Bochum, uvalili vyšetrovaciu väzbu.
Súčasťou policajnej akcie boli aj domové prehliadky desiatich bytov a viacerých podnikov v meste Bochum, ale aj v Essene, Herne a v lokalitách v Sasku.
Na policajnej operácii sa preventívne zúčastnili – z obáv pred možným ozbrojením podozrivých a kladením odporu, ku ktorému však nedošlo -, aj príslušníci jednotky osobitého určenia.
Informácie priniesli Západonemecký rozhlas (WDR) a Stredonemecký rozhlas (MDR). Jeden z najväčších klanov v Nemecku je v Porúrí už dlhší čas v hľadáčiku mužov zákona. Jeho členovia pochádzajú z Libanonu a Turecka.
Pri utorkovej razii sa podarilo zaistiť niekoľko kilogramov marihuany a kokaínu, drog určených pre trh v meste Bochum a jeho okolí, ako aj pre drogovo závislých v Sasku.
 
Príspevok Nemecká polícia pokračovala v raziách proti členom klanov, zadržala 4 bratov zobrazený najskôr Hlavné správy.