Nemecká polícia podnikla razie v Hildesheime, známom radikálnou islamskou scénou

Göttingen 14. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)

Nemecká polícia podnikla dnes skoro ráno v mešite a bytoch v Hildesheime razie v rámci vyšetrovania radikálnej islamistickej scény v tomto meste

Razie nasledovali po oznámení, že ministerstvo vnútra spolkovej krajiny Dolné Sasko zakázalo Nemeckojazyčný islamský spolok Hildesheim, známy pod skratkovým slovom DIK.

Ilustračné foto

Polícia informovala, že na prehliadkach v priestoroch mešity DIK a v nehnuteľnostiach ôsmich popredných členov uvedeného registrovaného združenia sa zúčastnilo 370 policajtov. DIK je podozrivý z radikalizovania moslimov a z verbovanie extrémistov na boj v radoch militantnej organizácie Islamský štát (IS) v zahraničí.

Pri mešite sa vo februári 2016 odfotografoval aj tuniský občan Anis Amri, ktorý potom útočil nákladným autom na zaľudnenom vianočnom trhu v nemeckej metropole Berlín a zabil tak 12 ľudí, napísali médiá.

Polícia neinformovala o žiadnych prípadných dôkazoch skonfiškovaných pri raziách. Viac informácií sa očakáva na dnešnej tlačovej konferencii ministerstva vnútra Dolného Saska, ktorá sa bude konať v krajinskej metropole Hannover o 13.00 h SEČ.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.