Berlín 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

Nemecká polícia v súvislosti s pátraním po podozrivom Tunisanovi podniká operáciu v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko

Informovali o tom nemecké médiá s tým, že minister vnútra tejto spolkovej krajiny Ralf Jäger sa k situácii vyjadrí na tlačovej konferencii o 15.30 h.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Na podlahe v kabíne kamiónu, ktorým v pondelok neznámy útočník vošiel na vianočný trh v Berlíne a zabil 12 ľudí, sa našli dokumenty o dočasnom povolení na pobyt písané na Tunisana menom Anis A. Polícia uvádza, že ide o falošné doklady, podľa ktorých sa muž narodil v roku 1992 v meste Tatouine v južnom Tunise.

Doklady vydali úrady v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, kde aktuálne prebieha bližšie nešpecifikovaná policajná operácia.

Médiá uvádzajú, že hľadaný páchateľ útoku môže byť zranený v dôsledku zápasu s poľským šoférom kamiónu, ktorého premohol a zabil.

Denníky Allgemeine Zeitung a Bild píšu, že podozrivý Tunisan má 21 alebo 23 rokov a používa štyri rôzne mená či prezývky.

Berlínska polícia ohľadne pondelňajšieho útoku vyhodnocuje vyše 500 indícií. Vyšetrovatelia pracujú s výpoveďami svedkov, stopami DNA či odtlačkami prstov, ale aj s údajmi o polohe, ktoré umožňujú identifikovať mobilný telefón páchateľa.

Vianočné trhy neďaleko Pamätného kostola cisára Viliama I. na námestí Breitscheidplatz v berlínskej štvrti Charlottenburg, kde došlo v pondelok k útoku kamiónom, otvoria pre verejnosť znovu vo štvrtok. Oznámila to dnes hovorkyňa zväzu berlínskych vystavovateľov.

Všetky ostatné vianočné trhy v nemeckom hlavnom meste Berlín obnovili svoju prevádzku pre verejnosť už dnes.