Berlín 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Daniel Karmann)

Polícia v hlavnom meste Nemecka uskutočnila dnes ráno ďalší zásah v sídle miestneho moslimského spolku Fussilet 33, kde sa v uplynulých dňoch pohyboval Tunisan označovaný za páchateľa pondelňajšieho útoku kamiónom na vianočné trhy

Spolok pri mešite v berlínskej časti Moabit, ktorý nemecké orgány spájajú s náboženským radikalizmom, sa medzitým údajne rozhodol pozastaviť svoju činnosť.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Zasahujúci policajti odviedli viacero mužov k pristavenému taxíku, nie je však známe, že by niekoho zatkli. Samotná polícia sa k dnešnému zásahu v Berlíne zatiaľ nevyjadrila a odkázala na Spolkovú prokuratúru v Karlsruhe, ktorá vedie vyšetrovanie pondelňajšieho útoku.
Náraz kamióna do stánkov a návštevníkov vianočných trhov v berlínskej časti Charlottenburg si vyžiadal 12 mŕtvych a desiatky zranených. Ako páchateľa tohto útoku, ktorý z miesta činu ušiel, identifikovali 24-ročného Tunisana Anisa Amriho čakajúceho na vyhostenie z Nemecka. Podľa informácií z Talianska bol tento muž zastrelený dnes na predmestí Milána.

Nemecká polícia vyhlásila po Amrim celoeurópske pátranie, podľa zdrojov denníka Tagesspiegel sa však vyšetrovatelia domnievali, že sa stále ukrýva v Berlíne, keďže pred útokom i po ňom ho zachytili bezpečnostné kamery pri mešite v Moabite. Šéf berlínskych kriminalistov Christian Steiof dnes túto informáciu spochybnil s tým, že na zverejnených záberoch v skutočnosti vidieť inú osobu.

Talianska vláda medzičasom potvrdila, že predpokladaný útočník z Berlína bol usmrtený dnes nadránom pri prestrelke s policajtmi na milánskom predmestí Sesto San Giovanni, kam pricestoval krátko predtým cez Francúzsko.

Prítomnosť muža zodpovedajúceho opisu Amriho hlásili dnes podľa agentúry Reuters aj z dánskeho mesta Aalborg. Dánska polícia v rámci pátrania po hľadanom Tunisanovi zároveň prehľadala trajekt smerujúci z prístavu Grenaa do Švédska, kde takisto spozorovali osobu, ktorá sa údajne na neho podobala.

Za informácie, ktoré by viedli k zatknutiu Amriho, ponúkali nemecké orgány odmenu do výšky 100.000 eur.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.