Náraz kamióna do stánkov a návštevníkov vianočných trhov v berlínskej časti Charlottenburg si vyžiadal 12 mŕtvych a desiatky zranených. Ako páchateľa tohto útoku, ktorý z miesta činu ušiel, identifikovali 24-ročného Tunisana Anisa Amriho čakajúceho na vyhostenie z Nemecka. Podľa informácií z Talianska bol tento muž zastrelený dnes na predmestí Milána.

Nemecká polícia vyhlásila po Amrim celoeurópske pátranie, podľa zdrojov denníka Tagesspiegel sa však vyšetrovatelia domnievali, že sa stále ukrýva v Berlíne, keďže pred útokom i po ňom ho zachytili bezpečnostné kamery pri mešite v Moabite. Šéf berlínskych kriminalistov Christian Steiof dnes túto informáciu spochybnil s tým, že na zverejnených záberoch v skutočnosti vidieť inú osobu.

Talianska vláda medzičasom potvrdila, že predpokladaný útočník z Berlína bol usmrtený dnes nadránom pri prestrelke s policajtmi na milánskom predmestí Sesto San Giovanni, kam pricestoval krátko predtým cez Francúzsko. Prítomnosť muža zodpovedajúceho opisu Amriho hlásili dnes podľa agentúry Reuters aj z dánskeho mesta Aalborg. Dánska polícia v rámci pátrania po hľadanom Tunisanovi zároveň prehľadala trajekt smerujúci z prístavu Grenaa do Švédska, kde takisto spozorovali osobu, ktorá sa údajne na neho podobala. Za informácie, ktoré by viedli k zatknutiu Amriho, ponúkali nemecké orgány odmenu do výšky 100.000 eur.