Berlín 18. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)
 
Americký prezident Donald Trump a nemecká kancelárka Angela Merkelová sa stretnú vo Washingtone 27. apríla. Predmetom ich rokovaní budú pravdepodobne dvojstranné, ako aj zahraničnopolitické a bezpečnostnopolitické otázky, informovali v stredu oficiálne vládne zdroje v Berlíne, ktoré súčasne upozornili, že detaily návštevy sa ešte spresňujú a Merkelovej program v zámorí tak ešte nie je uzavretý.

Na snímke Angela Merkelová

Hovorkyňa spolkovej vlády nechcela hovoriť o konkrétnych témach schôdzky, zdôraznila však, že Európa a Spojené štáty sú konfrontované s celým radom výziev.
“A keďže spolková vláda je hlboko presvedčená, že je v nemeckom, ako aj v americkom záujme postaviť sa spoločne týmto výzvam, je prirodzene zmysluplné stretnúť sa a hovoriť o tom,” citovala jej slová tlačová agentúra DPA.
Možno očakávať, že obe strany využijú osobné stretnutie na prerokovanie aktuálnej situácie v Sýrii, budúcej spolupráce s Ruskom, obchodného sporu i vzťahov s Iránom. Pre Merkelovú to od nástupu Donalda Trumpa do úradu prezidenta USA v januári 2017 bude druhá návšteva u najvyššieho amerického predstaviteľa.
Biely dom informoval, že obaja lídri potvrdia nemecko-americké partnerstvo ako bázu transatlantických vzťahov a spolupráce v Severoatlantickej aliancii.
Príspevok Nemecká kancelárka Merkelová sa stretne vo Washingtone s prezidentom USA Trumpom zobrazený najskôr Hlavné správy.