Spiaci bezdomovec, 32-ročný muž zo Slovenska, sa stal v nemeckom Aachene iba deň pred vianočnými sviatkami terčom útoku nožom zatiaľ neznámeho páchateľa. Obeť útoku, ktorú hospitalizovali s ťažkými zraneniami, leží podľa informácií tamojšej prokuratúry stále na miestnej Univerzitnej klinike.

Pátranie po ozbrojenom útočníkovi zatiaľ napriek úsiliu kriminalistov neprinieslo očakávaný výsledok, informoval dnes v internetovom vydaní regionálny denník Aachener Nachrichten.

Zatykač na migrantov

Zatykače na siedmich tínedžerov a mladých mužov, šesť Sýrčanov a jedného Líbyjčana vo veku 15-21 rokov, ktorí sú podľa polície podozriví z pokusu o vraždu, konkrétne z pokusu o upálenie spiaceho bezdomovca v priebehu noci na Prvý sviatok vianočný, vydali dnes v Nemecku z iniciatívy berlínskej prokuratúry. Informovala o tom večer hovorkyňa inštitúcie.

Zachytila ich kamera v metre Nemci zhrození z brutálnych

Terč útoku vyviazol bez zranení, bezdomovca totiž okamžite uhasili okoloidúci. Šiesti z podozrivých sa po zverejnení fotografií a videozáznamov z dejiska činu prihlásili na polícii v priebehu Druhého sviatku vianočného, ostatného z nich zadržali muži zákona dnes v skorých ranných hodinách.

Nemci zhrození z brutálnych

Všetci podozriví pricestovali do Nemecka ako utečenci v období rokov 2014-2016. Iba dvaja z nich sú plnoletí, za hlavného podozrivého je považovaný 21-ročný mladík.

Nemci zhrození z brutálnych