Berlín, 19. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Jens Meyer)

Dňa 15. decembra priniesla TASR správu pod názvom „Nemecko chce zmeniť spôsob, akým poskytuje pomoc Afrike“. Ten spôsob bol však u nás už skôr

Slovami nemeckého ministra pre rozvojovú pomoc Gerda Müllera sa v ňom hovorí, že pomoc pre Afriku by sa mala pozmeniť a prepracovať tak, aby sa vytvorili pracovné miesta a predišlo sa tým prúdu utečencov do Európy.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Toto je jednoznačný dôkaz, že socialistické štáty boli ľudsky omnoho vyspelejšie, ako súčasné „demokratické“ štáty a že vývojovo boli v tom o niekoľko desiatkov rokov pred nimi. Áno, boli to sme to my, slovanské štáty, ktoré takúto pomoc vymysleli a dávno pred všetkými aj realizovali. A to nielen v Afrike, ale aj v Ázii a latinskej Amerike.

Robilo to aj bývalé Československo. U nás sme krajinám tretieho sveta nielen vyškolili stovky odborníkov, ale u nich doma sme ich aj zamestnali. Vo fabrikách, vybudovaných s našou pomocou.

Kto koho teda v skutočnej humánnosti dobieha?

Vladimír Mikunda

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.