Washington 29. decembra 2018 (HSP/Tsar Grad/Foto:Screenshot:YouTube)
 

Alexander Pokrovskij na portáli Tsar Grad píše o reakcii Západu na skúšky ruského Avangardu, ktorý šokoval odbornú verejnosť

Test Avangard

Táranie západných novinárov o tom, že ruský prezident Vladimír Putin blufuje a žiadne moderné ruské zbrane typu Avangard a Poseidon neexistujú sa skončilo. Ruské moderné zbrane sú skutočnosťou a rozbili ilúziu bezpečnosti, ktorou sa utešovali rusofóbne elity USA i EÚ.
Američania nemajú žiadnu protizbraň, ktorá by dokázala zastaviť ruský Avangard a National Interest píše o tom, že Američania momentálne ostávajú bez možnosti obrany voči týmto ruským raketám. National Interest je síce hlasnou trúbou americkej zbrojárskej lobby, ktorá sa snaží podobnými správami vyvíjať tlak na verejnosť a následne tak získavať väčšie finančné obnosy pre zbrojársky priemysel, no americký generál John E. Hyten, hlava vzdušných síl (USSTRATCOM) otvorene potvrdil, že USA nemajú žiadnu možnosť ako zabrániť Avangardom preniknúť na územie USA.
Americký generál Terrence O’Shaughnessy, ktorý má na starosť veliteľstvo vzdušnej obrany USA nielenže potvrdil, že Američania nedokážu úspešne brániť svoje územie pred ruskými a čínskymi modernými raketami, ale doslovne uviedol, že americké rakety značne zaostávajú aj za čínskymi modernými raketami podobnej koncepcie ako Avangard. Ruské rakety typu Avangard prekonajú bez problémov protiraketovú obranu USA a Američania nemajú nič, čím by mohli tieto rakety zastaviť.
Americkí vojenskí odborníci potvrdzujú, že Avangard je skutočnosťou a dokáže dosiahnuť rýchlosť 27 Machov. Avangardy majú atómový pohon, čo znamená že dokážu manévrovať prakticky večne, dokážu meniť smer svojho letu, priletieť môžu aj z oblastí, kde sa nenachádza americká protiraketová obrana. Podobne ako Tomahawky Avangardy dokážu kopírovať terén, lietať v nízkych výškach, kde sú prakticky pre radarové systémy nezachytiteľné.
Avangardy priletia ako meteorit, teplota na povrchu Avangardu môže dosahovať až 2000 stupňov Celzia. Americkí odborníci nevedia na akom princípe je možné Avangard pri týchto rýchlostiach riadiť, na akých princípoch Avangard dokáže meniť trajektóriu svojho letu a pri teplote 2000 stupňov Celzia Američania nevedia určiť, aký druh materiálu Rusi pri výrobe Avangardov použili.
Časť amerických elít je však presvedčená, že ak rozmiestnia na území Európy okolo Ruska dostatok starších rakiet stredného a krátkeho doletu, schopných niesť jadrové hlavice (Pershing, Tomahawk), ktoré zasiahnu ruské územie do cca 10 minút, (Rusi budú mať značne sťažené možnosti reagovať), ruské známe medzikontinentálne rakety (Topol, Iskander, Sarmat) riadené aj systémom “Mŕtva ruka” (systém odvetného úderu) nedokážu USA totálne zničiť, aj keď budú straty Američanov určite obrovské. Proti klasickým ruským medzikontinentálnym raketám podľa amerických predstáv dokáže účinne zasiahnuť aj americká protiraketová obrana. Ruský prezident Vladimír Putin otvorene uviedol, že v prípade útoku agresora na Rusko určite odpovie a agresora totálne zničí.
Američania však  rátajú, že veľkú časť ruského jadrového potenciálu Rusi použijú na Európu, odkiaľ priletia americké rakety, osudy Európanov sú však Američanom ľahostajné, takúto obetu sú ochotní priniesť. A Avangardy sú podľa Američanov príliš drahé, pričom ich Rusi majú stále príliš málo, aby predstavovali pre USA skutočnú hrozbu.
Ruský vojenský odborník Vladislav Šurygin však na portáli Eueconomics tvrdí, že Američania si nevedia predstaviť ničivý potenciál Avangardu. Úspešné skúšky Avangardu na Kamčatke boli “vianočným posolstvom” Ruska americkým jastrabom a Američania nemajú minimálne do roku 2025 žiadnu možnosť vytvoriť zbraň podobného typu ako je Avangard
Avangard je koncipovaný na nových vedeckých princípoch, obrovská rýchlosť, atómový pohon, schopnosť manévrovať, materiály z ktorých je Avangard zostrojený sú pre Američanov veľkou neznámou. Podľa Šurygina nemusí Avangard niesť ani jadrovú hlavicu, pretože pri takej rýchlosti, akou letí, by jeho dopad na určený cieľ pripomínal dopad meteoritu. Podľa Šurygina by Avangard bez jadrovej hlavice bez problémov zničil veliteľský bod Severoatlantického veliteľstva vzdušno-kozmickej obrany (North American Aerospace Defense Command, NORAD), ktorý sa nachádza v bunkri Cheyenne Mountain v štáte Colorado. Pritom tento bunker koncipovali v 60 rokoch 20.storočia Američania tak, aby vydržal priamy zásah mohutnej sovietskej jadrovej hlavice. Likvidácia veliteľstva NORAD by mala v jadrovej vojne fatálny dopad na možnosť ďalšej aktívnej obrany USA pred novou vlnou ruských rakiet.
Dúfajme, že Avangard  prinúti Američanov schladiť sa, znova si sadnúť za rokovací stôl a prehodnotiť svoj postoj k odmietnutiu zmluvy o raketách stredného a krátkeho doletu, ktorú chcú Američania jednoznačne zrušiť, podobne ako atómovú dohodu s Iránom. Rusi s Avangardom predbehli celý svet a Avangard zabezpečuje strategickú obranu Ruska na minimálne desať rokov dopredu.

 
Video

Príspevok Nemáme žiadnu adekvátnu obranu. Reakcia Západu na úspešné skúšky ruského Avangardu zobrazený najskôr Hlavné správy.