Simferopoľ, 5. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Marek Klekner)

Vedenie Republiky Krym mieni predať 5 čerpacích staníc, ktoré predtým patrili známemu ukrajinskému miliardárovi Igorovi Kolomojskému. Ako je známe, v r. 2014 niektoré majetky škandalózneho podnikateľa a politika krymská vláda znárodnila.
Ilustračné foto

Vyvolávacia cena týchto objektov, ktoré sa budú predávať v aukcii, je o niečo vyššia, ako 107 miliónov rubľov /približne 1,55 milióna eur/. Dané čerpacie stanice sa nachádzajú v rôznych regiónoch Krymu: v hlavnom meste Simferopole, na diaľnici Jalta – Jevpatorija, v obci Amurskoje, na Razdoľnenskej ceste v meste Evpatorija a taktiež v meste Kerč.
V tejto súvislosti niektoré ruské média pripomínajú, prečo na Kryme znárodnili niektoré podniky a majetky ukrajinských oligarchov. Týka sa to hlavne bankárov a finančníkov, ktorí odmietli vyplácať občanom ich peniaze, ktoré mali uložené v týchto bankách. Tieto peniaze previedli na zahraničné účty. Preto krymská vláda znárodnila niektoré majetky ukrajinských oligarchov, časť z nich predala súkromníkom a získané peniaze vrátila občanom, ktorých ukrajinskí oligarchovia fakticky okradli.
Krymskí novinári prízvukujú, že aj peniaze získané z predaja daných 5 čerpacích staníc poslúžia, ako úhrada pre klientov skrachovaných ukrajinských bánk. Pripomínajú, že krymská vláda znárodnila 82 objektov /z toho 32 objektov sú čerpacie stanice/ Igora Kolomojského, ktorý bol majiteľom Privatbanky.
Vedenie Krymu v tomto roku plánuje predať aj ďalšie nehnuteľnosti, ktorých vlastníkom bol Igor Kolomojskij. Mieni v tomto prípade dosiahnuť celkový zisk približne 2 miliardy rubľov /približne 15 miliónov eur/.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.