Bratislava 16. marca 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Najmenej 15 zranených si vyžiadala nehoda vlakov, ku ktorej došlo v piatok večer v Pezinku. Na mieste zasahujú hasiči, záchranári aj polícia.

Na snímke záchranári a cestujúci z havarovaného vlaku v Pezinku

Traja ľudia sú zranení ťažko, priblížila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. Na mieste je sedem sanitiek. Počet zranených nemusí byť konečný.
Takmer 40 hasičov momentálne zasahuje pri zrážke osobného vlaku s rušňom medzi železničnými stanicami Pezinok a Pezinok zastávka, uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová. Pri zrážke sa podľa nej osobný vlak vykoľajil. Zasahujú profesionáli z Pezinka, Senca, Hálkovej a Radlinského a dobrovoľní hasiči zo Svätého Jura, Pezinka, Budmeríc a Ružinova. Na miesto bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ.

Na snímke hasiči vyvádzajú cestujúcu z havarovaného vlaku

Podľa informácie hasičov narazila súprava osobného vlaku zo zadu do stojaceho rušňa. “Momentálne sa uskutočňuje presun zranených osôb do tzv. hniezda záchrany, kde sú triedení podľa závažnosti zranení,” informoval službukonajúci dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ.
“Došlo k zrážke vlaku s rušňom, hasiči z neho pomáhajú vytiahnuť zranených ľudí,” opísal pre TASR aktuálnu situáciu očitý svedok.

Na snímke havarovaný rušeň

Doprava v stanici Pezinok je prerušená od 18.30 h. Dôvodom je zrážka osobného vlaku s vlakom iného dopravcu, informuje na Twitteri Železničná spoločnosť Slovensko. Podľa hovorkyne spoločnosti Martiny Pavlikovej sa zrazil ich osobný vlak s rušňovlakom spoločnosti Lokorail.
Počet zranených stúpol na 17. TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. Traja ľudia sa podľa jej slov zranili ťažko a 11 ľahšie. “Medzi ľahko zranenými je aj dieťa,” priblížila Krčová. Záchranári na mieste stále zasahujú.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.