Sofia 26. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Bulgarian Interior Ministry via AP)
 
Počet obetí nehody autobusu, ku ktorej došlo v sobotu podvečer v Bulharsku, stúpol na najmenej 16, informoval bulharský minister zdravotníctva Kiril Ananiev. Zranených je 26 osôb, pričom stav viacerých z nich je podľa lekárov kritický.

Pohľad na autobus, ktorý sa zrútil a prevrátil, v blízkosti mesta Svoge

Médiá predtým informovali, že autobus prevážal bulharských turistov. Cieľom ich cesty bola návšteva kláštora.
Agentúra AP citovala starostu mestečka Božurište, ležiaceho severne od Sofie, ktorý uviedol, že všetci cestujúci v autobuse sú rodáci z jeho obce.
Podľa televízie bTV v autobuse cestovali seniori z dediny Svetovračene severne od Sofie, ktorí sa vracali domov zo zájazdu do kláštora.
Podľa oficiálnych zdrojov k nehode došlo v sobotu o 17.10 h SELČ neďaleko mesta Svoge vzdialeného asi 20 kilometrov severne od Sofie. Autobus zo zatiaľ nezistených príčin zišiel z kľukatej cesty, prevrátil sa a zošmykol sa asi 20 metrov po zráze na nižšie položenú vozovku. Predtým však ešte nabúral do štyroch osobných áut, dodala polícia.
Bulharský prezident Rumen Radev v dôsledku tragickej nehody zrušil svoj naplánovaný program a premiér Bojko Borisov oznámil, že 27. august bude v Bulharsku dňom štátneho smútku za obete nešťastia.
 
Príspevok Nehoda autobusu v Bulharsku si vyžiadala 16. obeť zobrazený najskôr Hlavné správy.