Bratislava 9. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Odborový zväz polície SR ubezpečuje všetkých policajtov, ktorí si vykonávajú svoju prácu poctivo a v súlade s právnymi normami SR, že majú jeho plnú podporu a zväz nedovolí dehonestovať výsledky ich práce len preto, že sa to niekomu nepáči. Uvádza sa to vo vyhlásení policajných odborov v reakcii na to, čo považujú za nevyberané útoky na policajtov zo strany politikov. Agentúru SITA o tom informoval predseda policajných odborov Pavol Paračka

Na snímke Andrej Kiska

„V tejto súvislosti odporúčame všetkým politikom zobrať si príklad z vyspelých demokratických krajín, kde rovnako zaznamenávame trestné stíhania politikov, avšak pri ich verejných vystúpeniach sme nikdy neregistrovali verbálne útoky na prácu policajtov,“ zdôraznil Paračka.

Polícia v rámci minulého týždňa oznámila obvinenia predsedu vládnej strany Smer-SD a expremiéra Roberta Fica a tiež bývalého prezidenta a lídra opozičnej strany Za ľudí Andreja Kisku.

Kiska obvinenie v súvislosti s jeho spoločnosťou KTAG označil za špinavú politickú kampaň a dôkaz politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko.

V súvislosti s obvinením Róberta F. z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu poslanci jeho strany zdôraznili, že prokuratúra či polícia by mala ráznejšie postupovať aj pri výrokoch o drogách volebného lídra koalície Progresívne Slovensko/Spolu Michala Trubana alebo v prípade pozemkov exprezidenta a šéfa Za ľudí Andreja K.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj