Nedostatok tekutého chlóru na Ukrajine pomôže vyriešiť Slovensko, Rumunsko a Poľsko

Kyjev 20. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Evgeny Biyatov)
 

Ukrajina už začala dovážať z Rumunska tekutý chlór pre dezinfekciu pitnej vody v súvislosti s prerušením dodávok látky od spoločnosti DneprAzot. Ďalej sa očakáva ďalšia spolupráca so slovenskými a poľskými dodávateľmi, uvádza podpredsedkyňa Asociácie vodovodných kanálov Ukrajiny Olga Babijová.

Ilustračné foto

„Z Rumunska sa (pozn. chlór) už pomaly dodáva v malých dodávkach, 30-40 ton týždenne, ale to nestačí na všeobecnú potrebu. Slovensko a Poľsko môžu začať s dodávkami, ich chlór môže byť do 30. augusta na Ukrajine,” povedala Babijová.
Podľa nej sa teraz novo zariadia všetky kapacity, čo umožní Kyjevu a Krivojemu Rogu prijímať cisterny s chlórom a prelievať ich do kontejnerov pre ostatných spotrebiteľov. Celkovo špecialistka nazýva situáciu s chlórom v krajine obtiažnou, pretože existujúce zásoby po celej Ukrajine stačia na 5-14 dní.
Babijová poznamenala, že DneprAzot by mal v každom prípade obnoviť dodávky, prebiehajúce rokovanie s vedením spoločnosti. Tlačová služba spoločnosti DneprAzot medzitým potvrdila svoju pripravenosť k obnoveniu práce na základe odpovedajúceho príkazu vedenia spoločnosti.
 

Príspevok Nedostatok tekutého chlóru na Ukrajine pomôže vyriešiť Slovensko, Rumunsko a Poľsko zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)