Robil, čo mohol. Tréner Argentíny Edgardo Bauza sa musel zaobísť v kvalifikácii na MS s absenciou hviezdneho Lionela Messiho. No to nebolo všetko. Bojovať musel spolu so svojimi zverencami aj s nadmorskou výškou a problémami s ňou spojenými. Bolívijské mesto La Paz, kde sa utorkový zápas hral, leží totiž v nadmorskej výške 3640 metrov a je tak najvyššie položeným mestom na svete. Viacerí hráči tam bojujú s nevoľnosťou.

Ako ukazujú fakty, nie je to žiadna sranda tam hrať. V roku 2013 potrebovali argentínski reprezentanti Javier Mascherano a Ángel di María dokonca kyslíkové masky, aby to zvládli. Štyri roky predtým dostala Argentína nakladačku v podobe poltucta gólov.

Tréner Bauza sa preto rozhodol, že skúsi hráčom nejakým spôsobom pomôcť. A namiešal im koktail! Ten obsahoval paracetamol, kofeín a viagru. Práve sidenafil, ktorý viagra obsahuje mal pomôcť k udržaniu vysokej úrovne športových výkonov v tejto nadmorskej výške.

„Problém s výškou sa prejavuje v posledných 20 minútach zápasu. Uvidíme ako sa so zápasom vyrovnáme,“ povedal argentínsky kouč. No ani jeho zázračný koktail s viagrou mužstvu nepomohol, pretože Argentína podľahla Bolívii 0:2…