Viedeň 15. mája 2018 (HSP/kath.net/Foto:Pixabay)
 
„Násilie vo viedenských nemocniciach od náporu migrantov v r. 2015 vzrástlo. Doteraz si to nikto netrúfal povedať.“ Poukázal na to Heinrich Schneider, odborový personálny zástupca v známej viedenskej nemocnici Wilhelminenspital ako napísal denník „Krone“.

Ilustračné foto

Schneider teraz žiada, aby každému pacientovi povolili iba jednu sprievodnú osobu. Schneider rozprával, že v ambulanciách, kde z medicínskych dôvodov prídu na rad skôr rakúski pacienti dochádza stále znova k búrlivým incidentom. Tu sa vyťahujú nože, padajú hrozby, nadávky aj údery.
„Potrebujeme nápisy v nemčine, angličtine a arabčine, že pacient má dovolený sprievod iba jednej osoby,“ vyhlasuje odborár. A dôležité by bolo mať aj viac členov bezpečnostnej služby. Chcem, aby sa utečencom objasnilo, ako funguje domáci zdravotný systém. Veta: „Nechcem, aby ma ošetrovala žena,“ padá pravidelne. „Lekárky sa neakceptujú, nariadenia sa spochybňujú alebo sa neplnia.“
 
Príspevok “Nechcem, aby ma ošetrovala žena,” v Rakúsku stúpa násilie v nemocniciach kvôli migrantom zobrazený najskôr Hlavné správy.