Bratislava 1. marca 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Mistrík sa nevydaril, liberáli však majú ďalšie eso v rukáve. Hviezdou liberálnych médií a predvolebných prieskumov sa stala Kiskova ženská verzia – Zuzana Čaputová, podpredsedníčka ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko. Nechajú sa Slováci znova oklamať marketingovou figúrkou?

Na snímke Zuzana Čaputová

Liberáli vkladali zo začiatku veľkú nádej do Roberta Mistríka ako vhodného nástupcu ich idola v prezidentskom paláci Andreja Kisku. Začalo sa to ohromnou billboardovou kampaňou už rok pred prezidentskými voľbami.
Mistrík sa však nakoniec nevydaril. Z predvolebných debát v liberálnych médiách bolo zrejmé, že Mistrík nemá dostatočnú charizmu a nie je ani komunikačne zdatný. Ľudí jednoducho nezaujal.
“Hviezdou” sa teda nakoniec stala Zuzana Čaputová, ktorá ako právnička má komunikáciu zvládnutú na výbornú a nedá sa jej uprieť ani dojem zraniteľnosti, či nehy (hoci smerovanej tým nesprávnym smerom – voči sexuálnym extrémistom, a z ktorej nemá ani kúsok pre nenarodené deti). Tým všetkým v spojení s tým, že na niektorých billboardoch vyzerá ako modelka, vyniká medzí ostatnými kandidátmi, čím obalamutila hlavy nielen liberálom. Podobne ako Mistrík aj Čaputová má ohromnú reklamnú kampaň blížiaciu sa k sume pol milióna eur.
Problémom však je to, že sa nejedná o súťaž krásy, ale o voľby  prezidenta Slovenskej republiky.
Keď sa pozrieme bližšie na jej názory, môžeme s určitosťou prehlásiť, že sa jedná o “Kisku v sukni,” na čo už upozornil aj poslanec Blaha, no ešte v extrémnejšom liberálnom prevedení.
V domácej politike je to v ich ponímaní jednoznačné. Kiska aj Čaputová zastupujú záujmy štandardnej opozície a nepriateľmi sú súčasná vláda a národné sily.
V zahraničnej politike sú Kiska a Čaputová tiež za jedno. Fanaticky pretláčajú prozápadné a transatlantické smerovanie Slovenska a nepriateľom číslo jeden je samozrejme Rusko.
V hodnotových otázkach sú však mierne odlišnosti. Kým súčasný prezident sa vyjadril, že chce “len” viac nadpráv pre homosexuálov – možno registrované partnerstvá, Čaputová zašla ešte ďalej. Tá podporuje aj adopcie detí pre homosexuálov. Viac o jej “hodnotách” sa dočítate tu.
Čo sa týka migračného paktu OSN, obaja podporujú verziu ministra zahraničných vecí Lajčáka , že “keď nechceme byť na jedálnom lístku, musíme byť pri stole.” Inak povedané nepriamo tento pre Slovensko nebezpečný pakt podporujú. Viac sa dočítate tu.
Čaputová sa tiež viackrát vyjadrila, že Andrej Kiska je jej vzorom. Liberálnej kandidátke teda zrejme neprekážajú jeho daňové a pozemkové kauzy. Ale to je typické pre tzv. „slušných ľudí“, ktorí kritizujú vládu, ale svojich ľudí si chránia a nedopustia ich kritiku. Na oplátku sa súčasný prezident Andrej Kiska vyjadril, že podporuje vo voľbách Zuzanu Čaputovú.
Našťastie, liberálov na Slovensku je minimum. Ak sú však pravdivé prieskumy verejnej mienky, Čaputová dokázala obalamutiť svojou peknou tváričkou, úsmevmi a hlavne mohutnou reklamnou kampaňou aj konzervatívnejšiu časť obyvateľstva. Je preto potrebné šíriť medzi ľudí osvetu a ukazovať, aké extrémne liberálne šialenosti presadzuje.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Nechajú sa Slováci znova oklamať marketingovou figúrkou liberálov? zobrazený najskôr Hlavné správy.