Banská Bystrica 2. januára 2016 (HSP/Foto: Jozef Cvajniga)

Výber amerického ACHA v rámci svojho hokejového turné na Slovensku zavítal najskôr do poľskej Krynice, potom cestou do Bratislavy sa zastavil aj na žiadosť banskobystrických hokejistov pod Urpínom.

Domáci brankár Vladimír Korytár v zápale boja stratil prilbu s maskou, čo sa v ľadovom hokeji stáva veľmi zriedkavo. Hru okamžite prerušil hlavný rozhodca Ľuboš Jakubec z Martina.Domáci brankár Vladimír Korytár v zápale boja stratil prilbu s maskou, čo sa v ľadovom hokeji stáva veľmi zriedkavo. Hru okamžite prerušil hlavný rozhodca Ľuboš Jakubec z Martina.

Treťou zastávkou bude Budapešť, kde si zmerajú sily s tamojšími diplomatmi a napokon najdôležitejší bude súboj v stredu 4.januára 2017 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, kde si zmerajú sily s výberom EUHL a svoje hokejové putovanie zakončia Američania v Prahe, kde im bude súperom Univerzita Karlova Praha (doterajší víťaz prvých dvoch ročníkov EUHL).

Víťazný domáci celok – líder EUHL tesne pred koncom základnej časti 3.ročníka EUHL UMB Hockey Team Banská Bystrica.Víťazný domáci celok – líder EUHL tesne pred koncom základnej časti 3.ročníka EUHL UMB Hockey Team Banská Bystrica.

UMB  HOCKEY  TEAM  BANSKÁ BYSTRICA  –  Výber  ACHA ( USA )   6 :  1  (2 : 0,  2 : 0, 2 : 1)

Góly a asistencie: 6:01 min. Brnčal (Šeliga) – 1:0, 12:05 min. Kamzík (Malus, Kandra) – 2:0,pri presilovke, 22:25 min. Tenkel – 3:0, 28:02 min. Malus (Studený, Kasanický) – 4:0, 42:00 min.  Duncan (Bell) – 4:1 pri vlastnom oslabení, 47:01 min. Kamzík (Koch, Nociar) – 5:1, 51:27 min. Indrych (Ferleťjak, Kandra) – 6:1. Vylúčení: 8 – 7 (všetci na 2 min.), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Pred 300 divákmi rozhodovali: Ľuboš Jakubec – Andrej Jakubec, Rastislav Šoška.

Americký výber vysokoškolského športu ACHA aj napriek prehre s úsmevmi na tvárach podporili aj charitatívnu akciu a urobili radosť handicapovanému hokejovému fanúšikovi z Banskej Bystrice, ktorému venovali okrem hokejového dresu a spoločne foto s ním na ľadovej ploche. Iste pekné športové gesto, ktoré máloktorí športovci po tak vysokej prehre sa dokážu ovládať a podporiť zmysel charitatívnej akcie.Americký výber vysokoškolského športu ACHA aj napriek prehre s úsmevmi na tvárach podporili aj charitatívnu akciu a urobili radosť handicapovanému hokejovému fanúšikovi z Banskej Bystrice, ktorému venovali okrem hokejového dresu a spoločne foto s ním na ľadovej ploche. Iste pekné športové gesto, ktoré máloktorí športovci po tak vysokej prehre sa dokážu ovládať a podporiť zmysel charitatívnej akcie.

Zostava – UMB Hockey Team Banská Bystrica: Korytár – Koch, Nociar, Malus, Žáčik, Kamzík – Michalčík, Kandra, Indrych, Majling, Ferleťjak – Studený, Kasanický, Mendel, Brnčal, Šeliga – Bednarčík,Rajčan, Janák, Kováčik, Tenkel. Tréner: Lukáš Opáth, asistent trénera: Marek Janík.

Líder súťaže EUHL z Banskej Bystrice bol nad sily Amerického výberu ACHA. Od začiatku až do záverečnej sirény banskobystrickí hokejisti ukázali kus svojho hokejového kumštu a svojmu súperovi stačili aj  v rýchlosti, ale predovšetkým aj vďaka streleckej produktivite, kde Američania hoci niekoľkokrát sa dostali až do tesnej blízkosti domáceho gólmana Vladimíra Korytára, toho nedokázali viackrát prekonať okrem gólu, ktorý dosiahli po jedinom zaváhaní obrany na začiatku tretej tretiny pri vlastnom oslabení sedel ich útočník Massa. Škoda, že banskobystrickí fanúšikovia ľadového hokeja sa neprišli pozrieť, pretože by videli kvalitný, obojstranne rýchly hokej, ktorý sa hral vysoko korektne na obidvoch stranách bez akejkoľvek surovosti. Aj tu sa ukázalo, že vysokoškolskí športovci nepotrebujú zbytočne svojimi tvrdými zákrokmi svojho súpera zastrašovať, ale ukázali všetky prvky moderného hokeja.

Spoločné foto obidvoch hokejových rivalov po peknom obojstranne rýchlom hokeji, kde UMB Hockey Team Banská Bystrica zásluhou lepšej streleckej efektivite mala vývoj skóre od začiatku dokonca pod kontrolou.Spoločné foto obidvoch hokejových rivalov po peknom obojstranne rýchlom hokeji, kde UMB Hockey Team Banská Bystrica zásluhou lepšej streleckej efektivite mala vývoj skóre od začiatku dokonca pod kontrolou.

Tréner UMB  Hockey Team Banská Bystrica Lukáš Opáth zhodnotil stretnutie slovami: „ Pre nás to bol priateľský zápas, ale išli sme do toho, že je to priateľský zápas, ale chceme ho vyhrať. Americký výber hociktorý príde na Slovensko tiež je odhodlaný podať čo najlepší výkon, aby dosiahol víťazstvo. To bolo vidieť aj na ľade. Výsledok neúplne ukazuje tu hru a mohlo to byť aj iné, remíza. Ja som rád padalo nám to tam, náš brankár nás podržal.“

Jozef  Cvajniga