Tvrdosť a úskalia najslávnejšej a najnáročnejšej zjazdovky Streif pocítil Švajčiar Beat Feuz, ktorý prišiel  o takmer istý úspech. Feuz mal na poslednom medzičase obrovský náskok 72 stotín, no nezvládol skok do predcieľového šikmo nakloneného úseku.

„Bol som príliš rýchly. Vyšiel som z trate, ale myslel som, že som na nej. Potom som dostal úder lyžou a bolo mi jasné, ako sa to skončí. Pokúšal som sa čo najviac chrbtom otočiť k sieti. Bolesti nemám,“ vravel Feuz.

Medzi 61 borcami sa mal v sobotu objaviť aj slovenský reprezentant Andreas Žampa, ale napokon sa tak nestalo a v Kitzbüheli súťažil len v piatkovom superobrovskom slalome, kde si vyjazdil 50. priečku. 

„Nebol som veľmi spokojný s mojím výsledkom v super G, pretože viem, že som mohol ísť lepšie. Tým, že to boli prioritné preteky, som sa rozhodol neštartovať v zjazde. Ďakujem všetkým ľuďom a fanúšikom, ktorí boli v cieľovom priestore. Ďakujem!!!“ ozrejmil dôvod neúčasti v slalome mladší z bratov Žampovcov na svojom facebookovom profile.

Adam Žampa si opäť poranil členok

Náš reprezentant v alpskom lyžovaní Adam Žampa (26) musel prerušiť sezónu. Pre obnovené zranenie členka vynechá najbližšie slalomy seriálu SP, pričom sa na svahy chce vrátiť na februárovom svetovom šampionáte vo švajčiarskom St. Moritzi.

„Urobím všetko, aby som sa na MS mohol zúčastniť. Teraz mám tri-štyri týždne na to, aby som si členok zafixoval aspoň pre štart na šampionáte. Úplné doliečenie by prišlo až po sezóne,“ uviedol Adam Žampa.