Kosice 25. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Predpokladaná cena prác plánovaných na štyri roky je 5,3 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ilustračné foto

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) chce vynaložiť na opravy vozoviek v pôsobnosti Správy a údržby rýchlostných ciest 4 Košice za štyri roky 5,29 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6,35 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty).
“Predmetom zákazky sú opravy vozoviek rýchlostných ciest (veľkoplošné aj lokálne) výmenou degradovaných vrstiev krytu vozovky technológiou hutnených asfaltových zmesí s cieľom zlepšenia prevádzkovej spôsobilosti krytu a predĺženia životnosti zabránením vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky,” informovala NDS v oznámení o vyhlásení výzvy na predkladanie ponuky.
Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 13. decembra, platiť musia minimálne do 30. júna 2019. Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena. Jednou z podmienok účasti sú realizované práce za posledných päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania v celkovom objeme minimálne 24 tis. ton, resp. 200 tis. štvorcových metrov hutnených asfaltových zmesí. Uznané budú iba zmluvy so zabudovaním najmenej 1 200 ton, alebo 10 tis. štvorcových metrov asfaltových zmesí. Na zabezpečenie ponuky je požadované zloženie zábezpeky vo výške 100 tis. eur.
 
Príspevok NDS dá opraviť vozovky rýchlostných ciest v správe strediska Košice zobrazený najskôr Hlavné správy.