Ružomberok/Demänovská dolina 30. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)
 
Pre dovolenkárov i športových nadšencov na Liptove je počas veľkonočných sviatkov pripravený turisticky zaujímavý program – na Malinom Brde sa bude v retro štýle lyžovať zadarmo, na Chopok bude voziť maxi kraslica. Informácie pre TASR poskytla manažérka pre komunikáciu združenia cestovného ruchu Klaster Liptov Katarína Šarafínová.

Ilustračné foto

Na Malinom Brde bude v týchto dňoch vrcholiť lyžiarska sezóna. „V sobotu (31. 3.) sa uskutoční veľkonočný skialpinistický výšľap – preteky v disciplíne vertical pre športovú verejnosť v šiestich kategóriách. Na Veľkonočnú nedeľu (1. 4.) sa uskutočnia tradičné lyžiarske preteky pre verejnosť Memoriál Jána Gregora,“ priblížila Šarafínová. Lákadlom bude možnosť zalyžovať si v tento deň zadarmo. Túto šancu majú všetci, ktorí do strediska zavítajú v retro oblečení a s retro lyžami.
V Jasnej sa na Veľkonočnú sobotu a nedeľu lyžiari povozia na Chopok zo severu aj z juhu kraslicou. „Ide už o tradičný zvyk v tomto stredisku. Z liptovskej strany sa kabína lanovky Funitel z Priehyby na Chopok odeje do špeciálneho veľkonočného šatu, ktorý sa dopĺňa aj atraktívnym programom,“ informovala Šarafínová. V sobotu vystúpia Liptovskí zbojníci, chystajú sa aj lyžiarske preteky pre verejnosť o Hrdinu lyžiarskej sezóny. V nedeľu je pripravená šibačka a oblievačka s Mirom Kasprzykom alias zbojníckym kapitánom.
Veľká noc je veľmi silný termín z pohľadu návštevnosti regiónu. „Keď sa dovolenkár rozhodne pre Liptov, zaručene nájde zaujímavé služby a program, ktorý spája tradičné prvky slávenia Veľkej noci s lyžovačkou,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.
 
Príspevok Návštevníkov Maliného Brda a Jasnej čaká počas Veľkej noci originálny program zobrazený najskôr Hlavné správy.