Nitra 17. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Návštevníkov medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex odvezie počas víkendu na nitrianske výstavisko historický autobus. Kyvadlovú dopravu medzi železničnou stanicou, centrom mesta, výstaviskom a konečnou zastávkou Gorazdova zabezpečí Karosa ŠL 11 Turist z roku 1975. Autobus s kapacitou 40 miest bude premávať počas tohto víkendu na mimoriadnej linke H19.

Na snímke návštevníci Agrokomplexu

Vyhliadkové jazdy historickým autobusom pripravilo občianske združenie Veterány.EU. „Počas veľtrhu Agrokomplex je každoročne problém s parkovaním. Dohodli sme sa na spolupráci s Arrivou Nitra a rozhodli sme sa ponúknuť obyvateľom i návštevníkom mesta alternatívu v podobe kyvadlovej dopravy historickou Ešelkou,“ povedal Patrik Špačinský, člen združenia.
V autobuse si cestujúci budú môcť zakúpiť aj upomienkové predmety s dopravnou tematikou, magnetky či pohľadnice a podporiť tak aktivity občianskeho združenia.
„Legendárny retrobus premáva v meste len pri mimoriadnych príležitostiach. Ak sa jazdy počas veľtrhu osvedčia, budeme ich organizovať aj v ďalších rokoch,“ povedal predseda združenia Jaroslav Filo.
 
Príspevok Návštevníkov Agrokomplexu odvezie na veľtrh historická Ešelka zobrazený najskôr Hlavné správy.