Bratislava 29. augusta 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Neznámi návštevníci ZOO v La Palmyre na západe Francúzska si počas návštevy do kože nosorožca vyryli dva nápisy, pravdepodobne svoje mená. Vedenie zoo absenciu rešpektu a hlúposť dotknutých odsúdilo, trestné oznámenie však zrejme nepodá. Informuje portál iDnes.cz

Ilustračné foto

Obeťou útoku sa stala tridsaťpäťročná nosorožčia samička Noëlle. Podľa vedenia ZOO sa vandalom podarilo vyryť nápisy do nosorožej kože, kvôli tomu že je zrohovatená. Vedenie ZOO tiež tvrdí, že ich nosorožce sú na dotyky ľudí zvyknuté.

“Napriek tomu, že vyrytie nápisov do chrbta nosorožcovi pravdepodobne nevadilo, personál nášho parku je zarmútený hlúposťou autora, ktorý tým ukázal svoj nedostatok rešpektu. Ošetrovateľ nosorožcovi hneď v ten večer vydrhol chrbát kefou a nápisy už takmer nie sú vidieť,” uviedol riaditeľ zoo Pierre Caillou.

Aj keď bolo takéto správanie prinajmenšom nevhodne, vedenie ZOO trestné oznámenie zrejme nepodá. “Toto nevhodné správanie zviera nijako neobťažovalo, neohrozilo ho, nezachytili ho kamery a ani sa neprihlásil nikto, kto by ich videl,” vysvetlil riaditeľ ZOO s tým, že možno len posilnia prítomnosť zamestnancov, ktorí sa pohybujú medzi návštevníkmi záhrady. ZOO však kvôli incidentu zvažuje kúpu nových bezpečnostných kamier.

Konanie výtržníkov na druhú stranu pobúrilo verejnosť ale predovšetkým milovníkov zvierat a to nielen vo Francúzsku. “Camille a Julien, ste veľké ku*vy,” napísal na Twitteri istý Frank Castle.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj