Viedeň 21. septembra 2019 (HSP/Epoch Times/Foto:TASR/AP/UMC Utrecht, HO, Kurier-Wammerl Patrick)

Ani len v nemocnici sa nemohol vážne zranený ochrankár zotaviť. Dostal totiž neočakávane návštevu…

Ilustračné foto

Posedenie v nedeľu dopoludnia v kaviarni patrí pravdepodobne pre väčšinu ľudí k príjemným veciam. Aby to aj tak zostalo, angažovalo „Café Premiere“ vo Viedenskom Novom Meste ochrankára.

Keď v známom lokáli udrel opitý mladý Sýrčan ženu, pretože odmietla jeho intímne návrhy, prevzal iniciatívu 38-ročný otec rodiny, ktorý mal na zodpovednosť bezpečnosť a vyhodil Abdullaha S. (21) pred dvere:

„Vzal som ho a vyšiel s ním z lokálu. Vzpieral sa a bol veľmi agresívny. Na ulici som si myslel, že je to vyriešené. Zrazu som videl tiecť iba krv.“, povedal 38-ročný šéf bezpečnosti v Café Premiere.

Svedkovia podľa Kurier ešte videli, ako Sýrčan vytiahol zatvárací nôž a vrazil ho mužovi do krku.

Neočakávaná návšteva v nemocnici

Otec rodiny po tomto incidente skončil v nemocnici a ihneď podstúpil naliehavú operáciu, páchateľ bol chytený ešte v blízkosti miesta činu. Potom sa však ochrankár rozhodol ešte v ten istý deň opustiť nemocnicu „na vlastnú žiadosť“. Čo sa stalo?

Tento pondelok dostal pacient prekvapivú návštevu. Ako uvádza Kurier, niekoľkí mužskí príbuzní sýrskeho páchateľa dorazili na úrazové oddelenie kliniky, aby navštívili neohlásene 38-ročného muža proti jeho vôli:

„Môj mandant dostal samozrejme strach. Opustil nemocnicu proti odporúčaniu nemocnice a zmizol aj s rodinou,“ povedal Wolfgang Blaschitz, právnik obete.

Keď vedenie oddelenia povedalo, že zavolá políciu, skupina mužov nemocnicu opustila.

Radšej živý bez vedľajšieho zamestnania

Podľa Kurier je 38-ročný muž šťastný, že je nažive a že môže vziať ešte svoje deti do náručia. Bodná rana prešla totiž veľmi blízko jeho krčnej tepny. „Pol centimetra trochu vedľa a bol by som teraz mŕtvy. Z toho pohľadu som mal obrovské šťastie.“

Na snímke obeť útoku

To s vedľajším zamestnaním ako ochrankár je už vybavené: „Kedysi pri konflikte padlo možno pár úderov. Teraz sa také niečo rieši s nožom, hrozné.“

Debata o zákaze zbraní

29. augusta žiadateľ o azyl z Afganistanu (30), ktorý je polícii dobre známy takmer zabil 28-ročného Rakúšana z Burgenlandu v policajnej ochrannej zóne blízko stanice, aj keď mu bol viackrát vydaný zákaz vstupu do tohto regiónu.

„Ak sa niekto dopustí viackrát trestného činu, či už z drogového prostredia alebo ako prisťahovalec sú potrebné okamžité opatrenia. Už pri vražde dievčaťa vo Viedenskom Novom Meste bol údajný páchateľ úradom dobre známy,“ povedal Michael Schnedlitz, zástupca primátora.

Aj starosta Viedenského Nového Mesta, Klaus Schneeberger (ÖVP) preto žiadal sektorový zákaz zbraní v mestskej časti. O dva týždne neskôr sa stal ďalší prípad útoku nožom. Páchateľom bol opäť žiadateľ o azyl a jeho obeť opäť unikla smrti len o vlas.

V skutočnosti platí od začiatku roka v celom Rakúsku zákaz nosenia zbraní pre žiadateľov o azyl. Ale ani Afganec a ani Sýrčan to vo Viedenskom Novom Meste nedodržali.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj