Navaľného zadržali pred odchodom na protikorupčný míting

Moskva 12. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Navalny Anti Corruption Fund)

Ruského opozičného politika a blogera Alexeja Navaľného dnes zadržali vo vchode do jeho domu. Na svojom konte na sociálnej sieti Twitter o tom napísala jeho manželka. Oficiálne táto správa ešte nebola potvrdená.
Ruského opozičného politika a blogera Alexeja Navaľného (uprostred v modrom ) nastupuje do policajného auta po tom, čo ho zadržali vo vchode do jeho domu v Moskve

Ako dodala rozhlasová stanica Echo Moskvy, radnica hlavného mesta varovala občanov “pred zneužívaním sviatočných podujatí na politické ciele”. Šéf oddelenia regionálnej bezpečnosti v moskovskej radnici Vladimir Černikov pri tom pre Echo dnes ráno uviedol, že polícia nebude brániť v protestoch aktivistov, ak prídu bez plagátov a nebudú vykrikovať heslá.
Navaľnyj v nedeľu informoval, že sa rozhodol, že zhromaždenie jeho prívržencov sa neuskutoční na úradmi odobrenom Sacharovovom prospekte vzhľadom na to, že po nátlaku radnice na dodávateľské firmy nemajú ako zabezpečiť pódium pre svoju akciu a jej ozvučenie. Namiesto toho Navaľnyj vyzval svojich prívržencov, aby prišli na Tverskú ulicu v centre Moskvy. Moskovská radnica označila Navaľného rozhodnutie o zmene miesta konania mítingu za provokáciu.
Tverská ulica je dnes jedným z dejísk podujatí spojených s dnešným sviatkom – Dňom Ruska.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.